Wykonawca, firma RS Budownictwo, przejął już plac budowy. Nowa hala będzie miała w sumie ponad 3 tys. m² powierzchni i znajdzie się tam 45 lokali oraz zaplecze socjalne i korytarze. Według wstępnego podziału, boksy będą miały powierzchnię od 36 m² do 130 m². Konstrukcja nowej hali umożliwia jednak dowolne manewrowanie przestrzenią, zgodnie z potrzebami potencjalnych najemców.

Nowa hala będzie znacznie bardziej nowoczesna od obecnej. Budynek zyska też odpowiednią izolację termiczną.

 

Szczegóły i plan przedsięwzięcia:

   

 

 • lokale wyposażone w kompletne przegrody z blach stalowych powlekanych i otwarte na korytarze poprzez kratę rolowaną o napędzie elektrycznym
 •  posadzki z żywic chemoutwardzalnych z atestami higienicznymi
 •  ogrzewanie boksów przy pomocy nagrzewnic znajdujących się w górnej części budynku
 •  wysokość lokalu : 3,30 m
 •  7 boksów handlowych z dokiem załadunkowym na poziomie zerowym
 •  dostęp do internetu światłowodowego
 •  monitoring wizyjny na korytarzach
 •  stanowiska postojowe wokół hali
 •  obiekt przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych
 •  doskonała lokalizacja – Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe S.A. to miejsce o ustalonej renomie, popularne wśród       mieszkańców Białegostoku i okolic
 •  komfortowe warunki i atrakcyjne stawki najmu

Chcesz wynająć miejsce handlowe w nowej hali?

Zadzwoń 667 123 120 / 85 675 00 05.

Postępy inwestycji

  


Rozbiórka starej hali dobiega końca. Wkrótce ruszą prace ziemne.

Prace przy nowej inwestycji Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego S.A trwają od miesiąca.

– Powoli znikają elementy dawnej konstrukcji – informuje Mieczysław Pugawko, prezes PCRT. – W ostatnich dniach tempo prac nieco się zmniejszyło z uwagi na silne wiatry. W sumie jednak pogoda nam dopisuje i działania przebiegają zgodnie z planem.

 

Ze starej konstrukcji w tej chwili została jedynie część betonowych słupów. Wkrótce jednak i one zostaną obcięte i rozkruszone. Następnie ruszą prace ziemne, które potrwają do początku kwietnia. Po tym terminie, na przełomie kwietnia i maja, zaczną pojawiać się elementy nowej hali.

  

 

Zakończyły się roboty przygotowawcze – zniknęły stare elementy konstrukcyjne, a teren został uporządkowany. Wkrótce zacznie „rosnąć” nowa hala.

Pogoda dopisuje, a prace przebiegają w dobrym tempie. – Wykonawca przystąpił do prac konstrukcyjnych związanych z posadowieniem nowej hali i zaplecza socjalno- technicznego – wyjaśnia Mieczysław Pugawko, prezes Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego S.A.

Trwają roboty żelbetowe, czyli zalewanie fundamentów i murów oporowych. Później zaś rozpocznie się montaż stalowych elementów konstrukcyjnych nowej hali. Efekty tych prac będzie można zobaczyć już w maju.

Nowa hala handlowa idzie w górę

Konstrukcja stalowa nowej hali jest już gotowa. Wkrótce rozpocznie się montaż dachu i ścian. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu prac – mówi Mieczysław Pugawko, prezes Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego S.A.

Budowa nowej hali handlowej przy ul. Andersa 40 ruszyła trzy miesiące temu. Wykonawca zaczął realizację obiektu od wyburzenia elementów starej konstrukcji i prac ziemnych.

– Zakończyły się roboty związane z posadowieniem fundamentów, wylano podkłady pod posadzki z chudego betonu i zakończono montaż stalowej konstrukcji stalowej – wylicza prezes PCR-T S.A. – W tej chwili widać już zarys przyszłej hali.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – zapewnia Robert Skrzypkowski, prezes RS Budownictwo. – Konstrukcja hali już powstała, następny etap to budowa dachu i poszycia ścian z płyt warstwowych.

 

W obiekcie znajdzie się 45 boksów, a przy okazji inwestycji przybędzie także 98 miejsc parkingowych. Inwestor prowadzi rozmowy z najemcami. Zainteresowanie jest spore, na wiele boksów są już chętni. O tym, że hala przy Andersa 40 to doskonała lokalizacja świadczą rzesze klientów z Białegostoku i okolic, ale też ciągłe poszerzenie oferty w już istniejącej hali.

– Spółka stale pracuje nad poszerzaniem asortymentu sprzedawanych na giełdzie produktów i usług. Przykładem tego jest powstanie z jednym boksów w starej hali mini kawiarenki – podaje przykład Mieczysław Pugawko.

Dobrych wiadomości dotyczących inwestycji jest jednak więcej. Uprawomocniła się decyzja dotycząca budowy stacji transformatorowej. To przedsięwzięcie zagwarantuje wszystkim najemcom odpowiednią tzw. moc zamówioną. Dzięki niej będą mogli prowadzić działalność bez obawy o zasilanie.

 

– Obecnie niemal każde stoisko wyposażone jest w ladę chłodniczą. Nie mówiąc już o oświetleniu obu hal handlowych – wskazuje prezes PCR-T S.A.

 

Dobrą wiadomością jest wreszcie objęcie terenu, na którym znajduje się Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe S.A. miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Taką decyzję podjęły niedawno władze miasta. Dla spółki istotne jest to, że otaczające giełdę drogi zyskają status gminnych.

 

– W części działki od strony spalarni ma powstać nowa droga. Oznacza to, że cały nasz teren zostanie skomunikowany z każdej strony – wyjaśnia Mieczysław Pugawko – co da nam nowe możliwości rozwoju.

 

Nowy dach już gotowy

Ukończony już został montaż konstrukcji stalowej i dachu. Wykonawca przystąpił do obudowy szkieletu hali i już na początku lipca rozpocznie montaż płyt ściennych. Równolegle prowadzone są roboty elektryczne i sanitarne – opisuje przebieg budowy kierownik Inwestycji i Administracji PCR-T SA Krzysztof Zdrodowski”

Został zakończony już stan surowy

Wylane zostały posadzki i zamontowane fasady szklane. Rozpoczęte zostały roboty drogowe wokół hali, związane z przygotowaniem placów parkingowych. Z początkiem września przewidywane jest rozpoczęcie prac wykończeniowych wewnątrz hali, związanych z wykonaniem podziałów wewnętrznych.

 

 

Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe S.A. Nowa hala jest już niemal gotowa.

Inwestycja Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego S.A. idzie zgodnie z planem. W drugiej połowie listopada boksy handlowe w nowej hali targowej zostaną przekazane najemcom. Ci będą potrzebowali tygodnia lub dwóch na dostosowanie pomieszczeń do swoich wymogów i… zaproszą kupujących. Na giełdzie będzie nowy asortyment, ale w nowej hali pojawią się również ci handlujący, którzy są doskonale już znani klientom. Będzie więc wygodniej, przestrzenniej, nowocześniej.


O postępach prac będziemy informować Państwa na bieżąco w tej zakładce.

Chcesz wynająć miejsce handlowe w nowej hali?

Zadzwoń 667 123 120 / 85 675 00 05.

Kontakt

Podlaskie Centrum Rolno – Towarowe S.A. w Białymstoku

ul. Gen. Władysława Andersa 40, 15-113 Białystok

tel. (85)675-00-05, 653-98-88

fax 856538787@fax.orange.pl

biuro@podlaskiecentrum.pl