Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe S.A. wybuduje nową halę handlową. W obiekcie znajdzie się 45 boksów, a przy okazji inwestycji przybędzie także 98 miejsc parkingowych. Budowa ruszy jeszcze w tym miesiącu.

– Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom, zarówno najemców, jak też klientów – podkreśla Mieczysław Pugawko, Prezes PCRT S.A. – Z badań rynku, jakie robiliśmy wynika, że jest zapotrzebowanie na tego rodzaju obiekt. Sprzedawcy poszukują atrakcyjnych powierzchni, niebędącymi jednak galeriami handlowymi. Z kolei klienci cenią sobie zróżnicowaną ofertę i zakupy bezpośrednio u producentów.

Nowy obiekt powstanie w sąsiedztwie istniejącej już hali handlowej. Chodzi o teren od strony Fabryki Dywanów Brintons Agnella Sp. z o.o., gdzie obecnie znajduje się wybudowany przed laty szkielet budynku. Inwestycja będzie okazją, by działkę uporządkować. Inwestor uznał, że wspomniany szkielet zostanie rozebrany, a nowy budynek powstanie na jego miejscu.

– Będzie miał konstrukcję typowej hali – zapowiada Prezes Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego S.A.

Nowa hala będzie nieco niższa od obecnej i znacznie bardziej nowoczesna. Obiekt zyska dobrą izolację termiczną, co poprawi komfort wynajmujących i klientów. Na powierzchni ponad 3 tys. mkw. znajdzie się 45 boksów, zaplecze socjalne i korytarze. Przybędzie też 98 miejsc parkingowych.

– Liczba boksów wynika ze wstępnego projektu podziału. Może być jednak inna w zależności od indywidualnych potrzeb najemców – wyjaśnia Mieczysław Pugawko.

Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe S.A ma już wszelkie niezbędne pozwolenia i dokumentację projektową. Jej autorem jest Zenon Zabagło, znany architekt, szef Atelier ZETTA.

– Pomysł architektoniczny zakłada budowę prostej bryły z wyeksponowanym reprezentacyjnym wejściem – opowiada Zenon Zabagło. – Zastosowane kolory, biały i zielony, mają kojarzyć się z funkcją obiektu, czyli miejscem sprzedaży produktów rolnych. Układ stoisk wewnątrz będzie uniwersalny tak, aby umożliwić łączenie powierzchni w mniejsze bądź większe struktury. Pozwoli to na dowolne manewrowanie przestrzenią.

Wykonawcą inwestycji będzie firma RS Budownictwo.

– Mamy doświadczenie w tego rodzaju przedsięwzięciach – informuje Robert Skrzypkowski, Prezes RS Budownictwo. – Połowa naszych realizacji to budynki usługowo-przemysłowe. Cieszy nas, że inwestor zdecydował się realizować swoje zamierzenie w systemie generalnego wykonawstwa, w którym nasza firma się specjalizuje – otrzymujemy na wyłączność plac budowy, a oddajemy obiekt gotowy do użytkowania.

Budowa ruszy już w lutym i potrwa 9 miesięcy. Prace zakończą się w październiku, w listopadzie potrwają odbiory, w grudniu zaś ruszy handel. W lutym rozpocznie się też wynajem powierzchni handlowych. Władze PCRT S. A. podkreślają, że podczas trwania inwestycji dotychczasowa hala oraz stanowiska na zewnątrz będą działały tak, jak dotychczas. Teren budowy zostanie wygrodzony, a jedynym utrudnieniem będzie zmniejszenie liczby miejsc na parkingu od strony Fabryki Dywanów Brintons Agnella Sp. z o.o.

– Dzięki inwestycji teren giełdy zyska na estetyce – wskazuje Mieczysław Pugawko. – Powstaną też nowe miejsca pracy, a klienci dostaną zróżnicowaną ofertę.

Jest też szansa, że stanowiska w nowej hali będą otwarte dłużej, np. do 18. W tej chwili na giełdzie można się zaopatrzyć w godzinach 6-14. Dla wielu pracujących klientów to poważna przeszkoda, bo nie mogą się wybrać na zakupy w godzinach pracy.

– Robimy wszystko, by wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom – zapewnia Prezes Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego S.A.